WRÓŻBY SYLWESTROWE I NOWOROCZNE

WRÓŻBY SYLWESTROWE

Co trzeba zrobić, aby dowiedzieć się, co czeka Cię w Nowym Roku? Jak zapewnić sobie pomyślność na przyszły rok? Wystarczy w Sylwestra lub Nowy Rok odpowiednio o to zadbać.

Jak poznać szczęśliwe miesiące?

31 grudnia można wywróżyć sobie, które przyszłoroczne miesiące będą szczęśliwe, a które nie. W tym celu stawiamy w kręgu 12 zapalonych świec. Oczywiście zachowujemy daleko idące środki bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Następnie przeskakujemy przez każdą ze świec, ale tak, aby się nie zatrzymać. Jeżeli świeca nie zgaśnie i nie przewróci się, to możemy mieć pewność, że ten miesiąc będzie dla nas udany.

Makowe kuszenie płci przeciwnej

Czasami trzeba dmuchać na zimne i zapewnić sobie powodzenie u płci odmiennej w przyszłym roku. W tym celu przed wyjściem na zabawę sylwestrową nasyp do butów kilka ziarenek maku. Nie sprawdzaliśmy, ale podobno działa!

Czy czeka Cię zmiana stanu cywilnego?

Jeśli chcesz się dowiedzieć czy zmienisz stan cywilny wstań wcześnie rano w Nowy Rok i wyjrzyj przez okno. Jesteś kobietą, a ujrzysz mężczyznę, to zamążpójście murowane. Jesteś mężczyzną, a zobaczysz kobietę, bez dwóch zdań niebawem się ożenisz. Oczywiście liczy się tylko ta osoba, którą zauważyliśmy jako pierwszą. Jeśli jednak zobaczysz parę, wówczas wróży to, że ze zmianą stanu cywilnego będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.

Jak odpędzić nieszczęścia?

Aby w przyszłym roku nam się szczęściło należy wykonać dwa zadania. Po pierwsze na małych karteczkach napisać wszystko to czego chcielibyśmy uniknąć po pierwszym stycznia. Następnie kartki zawiesić na drzewie niezbyt mocno je przymocowując. Rankiem sprawdzamy, które kartki strącił wiatr. Jeśli wszystkie, to pomyślność zapewniona. Równie ważne jest, aby pan / pani domu, tuż po wybiciu godziny 24 otworzył drzwi mieszkania i wypuścił stary rok wraz z jego problemami i wpuścił nowy, który nie jest obarczony żadnym negatywnym bagażem. Dla pewności należy 1 stycznia nakręcić wszystkie domowe zegary, a tych, w których są baterie wymienić je na nowe.

Jeśli marzysz o podróżach

Każdy kto chce w przyszłym roku wyjechać w podróż, zwiedzać nieznane zakątki świata lub choćby spędzić urlop daleko od domu powinien między 23 a 24 wziąć walizkę wypełnioną ubraniami i trzymając ją w ręku trzykrotnie obejść największy pokój w mieszkaniu.

Co zrobić, żeby spełniły się marzenia?

Przygotuj dwanaście rodzynek i dwanaście minut przed
północą w Sylwestra zaczynaj je zjadać tak, aby każda rodzynka była połykana co minutę. Wkładając rodzynkę do ust pomyśl życzenie, które ma w przyszłym roku się spełnić. Pamiętaj jednak, że życzeń musi być 12, bo jedno mniej niweczy wszystkie zabiegi.

Przepowiednia z jajka

Dokładnie o północy w sylwestrowo-noworoczną noc wrzuć do szklanki z zimną wodą jajko, a szklankę ustaw na podłodze. Odczytywanie znaków rozpocznij dokładnie o 12 w Nowy Rok. Jeśli:

- na jajku pojawi się dużo bąbelków powietrza, to znak, że rok będzie pomyślny pod względem finansowym;

- na jajku będzie ledwie kilka bąbelków powietrza, to w tym roku będzie nam brakować pieniędzy.