ZNACZENIE PALCÓW

Palce ważne jak linie i góry

Podczas wróżenia z ręki linie i góry, które znajdujemy na dłoni, to tylko część zapisanego losu. Należytą uwagę należy zwrócić również na palce.

Długość poszczególnych części palców

Oprócz kciuka wszystkie pozostałe palce dzielą się na trzy części. Część z paznokciem, część środkową i część dolną. I tak:

♥ jeśli część palca od szczytu paznokcia do pierwszego stawu jest większa lub równa środkowej części wówczas mamy do czynienia z człowiekiem apodyktycznym, żądnym władzy. Jednocześnie osoba ta posiada wielką energię i mogłaby działać bezustannie;

♥ jeśli część palca od szczytu paznokcia do pierwszego stawu jest mniejsza niż część środkowa, to człowiek ten jest skłonny do kompromisu. Często nie potrafi doprowadzić zaczętych działań do końca. Dla świętego spokoju przyznaje rację innym, choć cały czas myśli swoje. Cechują go również brak wiary w siebie i chwiejność charakteru.

♥ jeśli środkowe części palców są dłuższe od pozostałych, to taki człowiek kieruje się logiką i stara się mieć trzeźwe spojrzenie na świat. Najważniejsze są dla niego fakty i dlatego z reguły nie plotkuje. Jednocześnie ma nieco filozoficzne podejście do życia twierdząc, że na świecie nie ma nic pewnego, a białe czasami może okazać się czarnym;

♥ jeśli środkowe części palców są krótsze od pozostałych, wówczas taki człowiek buja w obłokach. Marzy o rzeczach nierealnych, bardzo często podejmuje błędne sądy i nieprawidłowo ocenia ludzi. Jest jakby zagubiony na tym świecie, choć często bardzo szczęśliwy. Szczęśliwy w typowo dziecięcy sposób;

♥ jeśli najniższe części palców są dłuższe od pozostałych, wówczas osoba ta ma wielki temperament seksualny. Jednocześnie w życiu kieruje się intuicją i impulsami. Bardzo często ma pasję, której poświęca zbyt wiele czasu kosztem swoich najbliższych. Skłonny jest do szalonych i nieprzemyślanych działań;

♥ jeśli najniższe części palców są krótsze od pozostałych, wówczas o takiej osobie mówi się, że to tak zwane ciepłe kluchy. Człowiek spokojny, żyjący jakby w zwolnionym tempie. Nie posiada zainteresowań poza tym, aby żyć i przeżyć. Życie erotyczne niewiele go obchodzi, a jako partner seksualny pozostawia wiele do życzenia.

Kciuk

♥ Jeśli w porównaniu do innych palców jest nieproporcjonalnie mały wówczas właściciel takiego kciuka nie grzeszy inteligencją. Również jego strona moralna nie jest zbyt mocna.

♥ Dokładnie na odwrót jest wtedy, gdy kciuk jest nieproporcjonalnie większy do innych palców. Jeżeli jest proporcjonalny, to taki człowiek jest przeciętny, tak pod względem intelektualnym, jak i moralnym.

Chiromancja, a kształt palców

Jeśli palce są szczupłe i długie, to taki osobnik z pewnością ma artystyczną duszę. Wierzy w siły nadprzyrodzone. Trudno go zrozumieć, bo najczęściej sam nie rozumie siebie. Życie z nim jest ciężkie, ale pełne uniesień.

Jeśli palce są niezbyt długie, a jednocześnie przypominają kołki, wówczas taki człowiek wielbi wokół siebie porządek. Jednocześnie wymaga od innych, aby ten porządek zachowywali. Ma refleksyjną naturę i wszystko stara się brać na zdrowy rozum. Czasami jednak spogląda na rzeczywistość w sposób abstrakcyjny i wtedy zauważa znacznie więcej od innych.

Jeśli palce są potężnie zbudowane, to taki człowiek ma problemy z wyrażaniem uczuć. Aby usłyszeć od niego wyznanie miłości trzeba się nieźle natrudzić. Osoba ta ma jednak wielką potrzebę materialnego bezpieczeństwa, dlatego woli gromadzić pieniądze niż je wydawać.

Jeśli chcesz sprawdzić inne linie i góry oraz dowiedzieć się co mówi Twoja dłoń wróć na stronę Jak wróżyć z ręki