GRAFOLOGIA – Znaczenie przecięć liter t i ł

Poznaj ich po tym jak piszą

Podstawowym znakiem na który zwróci uwagę każdy grafolog są litery t i ł. Są to jedyne litery alfabetu wymagające przekreśleń. Forma tzw. daszka jest wiele mówiącym elementem dającym nam możliwość określenia osobowości człowieka.

Brak przecięcia - cechuje ludzi pozbawionych siły woli, nie umiejących podejmować decyzji w chwilach napięcia i stresu.

Przecięcie grube, silnie zarysowane ułożone skośnie - cechuje człowieka, z którym trudno współżyć, ponieważ jego upór jest tak silny, że nawet w sytuacjach, w których wie, że nie ma racji będzie obstawał przy swoim bojąc się kompromitacji.

Kreska umiejscowiona ponad literą - cechuje ludzi żądnych władzy, despotów w każdym calu, o silnie zarysowanej dumie i przeogromnej miłości do samego siebie.

Kreska delikatna przykrywająca jakby literę dotykając ją lekko - cechuje człowieka, który nie jest pewien swych przywódczych zdolności, aczkolwiek pragnącego kierować innymi.

Kreska mocna, zamaszysta przykrywająca jakby literę dotykając ją lekko - cechuje człowieka pełnego pomysłów, ambitnego i pewnego siebie, idącego do celu po trupach i za każdą cenę.

Przecięcie litery grubsze na początku niż na końcu - cechuje człowieka "kąpanego w gorącej wodzie", gwałtownego i niecierpliwego, decyzje podejmującego szybko, choć niejednokrotnie żałującego później swego pośpiechu.

Przecięcie litery grubsze na końcu niż na początku - cechuje człowieka energicznego zdecydowanego na wszystko, upartego.

Przecięcie długie zarysowane delikatnie - cechuje marzycieli, ludzi "pływających w obłokach", nie zdających sobie sprawy z tego, że istnieją.

Przecięcie długie silnie zarysowane - charakterystyczne jest dla ludzi o tzw. zimnej krwi, umiejących szybko podejmować trudne decyzje.

Przecięcie proste wznoszące się nieco ku górze - cechuje ludzi niecierpliwych, często choleryków, zarazem jednak mających dużo sił witalnych.

Przecięcie zaakcentowane lekkim haczykiem w lewo - charakterystyczne jest dla lekkoduchów, wesołków, żyjących według dwóch zasad: "jakiego mnie Panie Boże stworzyłeś takiego mnie masz" oraz "żyj dniem dzisiejszym".

Przecięcie lekkie prawie niewidoczne - to dusza artysty, człowiek pełen fantazji i pomysłów jednak nie posiadający odrobiny silnej woli.

Poznaj charakter człowieka po jego piśmie

Znaczenie końcówek wyrazów w grafologii

Cechy osobowości człowieka na podstawie charakteru pisma