GRAFOLOGIA – Znaczenie końcówek wyrazów

Poznaj ich po tym jak piszą

Elementem pisma, który może powiedzieć nam coś o człowieku są zakończenia wyrazów. W połączeniu z wyglądem pisma daje nam wiele wskazówek. Możliwości jest niesłychanie wiele, my zajmiemy się tymi najczęściej występującymi.

Końcówki wyrazów są zakończone ostro, jakby haczykiem - jest to pismo człowieka wciąż czegoś poszukującego, często wynalazcy lub odkrywcy. Jest to "niespokojny duch", a przy tym nieugięty i uparty w swych działaniach. Typ wojownika.

Jeśli pismo jest nieregularne, nerwowe, pochylające się raz w jedną raz w drugą stronę, a końcówki są zakończone tak jak poprzednio - jest to pismo człowieka, któremu trudno dogodzić. Typ wiecznego malkontenta.

Końcówki są kształtne, zaokrąglone i łagodne - pismo należy do człowieka o miłym, spokojnym usposobieniu, pobłażliwego dla otoczenia, ale w większym stopniu dla samego siebie.

Jeśli końcówki wyrazów są łagodnie zaokrąglone, a pismo jest kładące się i nieregularne, a przy tym wszystkim brak jest przekreśleń literom t i ł - mamy do czynienia z typowym "śpiącym królewiczem", człowiekiem o nie ciekawym usposobieniu, nie wiedzącym często, co się wokół niego dzieje.

Jeżeli zakończenia wyrazów są połączone z początkiem wyrazu następnego, to wówczas człowiek tak piszący jest z pewnością skryty i nieszczery, zamknięty przed światem zewnętrznym.

Jeśli pismo jest kształtne, wyraźne o takich samych końcówkach, można powiedzieć, że człowiek tak piszący ma bezsprzecznie wielkie poczucie piękna, jest wrażliwy i dobrze ułożony.

Jeśli końcówki zanikają zupełnie lub prawie zupełnie, to jest to pismo człowieka oszczędnego niejednokrotnie popadającego z czasem w skąpstwo.

Jeśli końcówki zanikają zupełnie lub prawie zupełnie, a pismo jest rozwleczone ponad miarę, litery duże, to takie pismo charakteryzuje człowieka hojnego, choć niekoniecznie bogatego. Wydającego pieniądze na lewo i prawo wtedy, gdy trzeba, jak i wtedy gdy nie trzeba.

Jeśli końcówki jak gdyby rozpływają się, a przy tym wznoszą się do góry, to wówczas mamy do czynienia z człowiekiem skłonnym do gniewu, krzyku i uniesień.

Jeśli końcówki wyrazów są zakończone jak gdyby punktem lub wyglądają jakby niedokończony haczyk, to wówczas jest to człowiek o usposobieniu nieprzyjemnym, egoistycznym i egocentrycznym. "Liczę się tylko JA".

Jeśli wyrazy zakończone są wyraźnymi haczykami, wówczas mamy do czynienia z człowiekiem, który dąży do celu po trupach bez najmniejszych wyrzutów sumienia.

Poznaj charakter człowieka po jego piśmie

Znaczenie przecięć liter t i ł w grafologii

Cechy osobowości człowieka na podstawie charakteru pisma