FIZJONOMIKA – znaczenie oczu

oczy

Jaki jest człowiek mający oczy podobne do opisanych poniżej?

Oczy, w których tęczówka nie dotyka dolnej lub górnej powieki należą do ludzi lękliwych, oczekujących na rozkaz gdyż nie potrafią samodzielnie działać.

Gdy górna powieka tworzy prawie idealny łuk, to znaczy, że osoba ta ma chwiejny charakter. Można nią łatwo kierować. Są to jednak ludzie dobrzy i subtelni.

Oczy duże, podłużne, zwężające się ku nosowi cechują ludzi posiadających ponadprzeciętną intuicję potrafiących ten dar wykorzystać w życiu.

Oczy "okrągłe" należą do osób ckliwych i płaczliwych, którzy zakochują się na zawołanie, dobrych i uczynnych. Ludzie ci bardzo często są oszukiwani, gdyż ich naiwność nie ma granic.

Oczy rozstawione daleko od siebie należą do osób o naturze wojowniczej wręcz morderczej, nie odczuwających uczuć wyższych.

Oczy osadzone blisko siebie charakteryzują ludzi zamkniętych w sobie, bardzo inteligentnych, ale złośliwych i nieco pysznych.

Oczy o bardzo dużej tęczówce należą do ludzi brutalnych, kierujących się instynktem, a nie rozumem.

Oczy o bardzo małej tęczówce należą do ludzi bardzo delikatnych,których łatwo urazić, nie potrafiących sobie radzić z brutalnym światem.

Zobacz także co mówią o człowieku inne elementy twarzy

Twarz

Czoło

Broda

Uszy

Nos

Usta